Wie is David van Rosmalen?
Cabaretier en winnaar jury-, publieks- en studentenprijs Leids Cabaret Festival (LCF) 2025, dichter, theatermaker, dagvoorzitter en gedragsadviseur duurzame transitie- afgestudeerd in psychologie en filosofie
Waar moet jij om lachen?
Alles wat me overvalt, het absurde, het verwarrende. Ik hou ontzettend van Cunk on Earth, van Diane Morgan, waar experts worden samengebracht de onnozelheid van het karakter Philomena Cunk. Ik kan ook ontzettend lachen om goed uitgewerkte typetjes, van draadstaal tot Merijn Scholten.
Wie heeft volgens jou een goed gevoel voor humor?
Micha Wertheim, Bo Burnham en Tim Minchin, om er maar een paar te noemen.
Aan welk (bedrijfs-)optreden denk je nog eens terug?
Bij Kramp, een internationale organisatie, waarbij ik in het Engels een gedicht mocht maken om de dag te vangen en vervolgens 250 Tech-nerds liet meezingen. Een van mijn eerste grote opdrachten en ik vond het geweldig.
Welke artiest maakt een nog betere (bedrijfs-)voorstelling dan jijzelf?
Ik vind dat Dominique Engers, de sneldichteres, ongelofelijk goed is. De snelheid waarmee zij iets op papier krijgt is waanzinnig. Ze was een inspiratie voor mij om dit te gaan doen. Verder heb ik te weinig bedrijfsvoorstellingen gezien. Ik heb wel een lijstje met mensen die betere voorstellingen maken, heb je even?
Je doet mensen versteld staan met:
Woordkunst/spelen met taal, publieksinteractie, combinatie van inhoud en luchtigheid.
Waar ken je de dames van Humor Werkt van?
Ze hebben me gevonden na mijn winst bij het Leids Cabaret Festival en er was meteen een klik.
Dit wil je nog kwijt:
Zonder woorden vind je nooit de zin van het leven